Rezultati i Garës së Gjuhës Angleze 2015

English Competition 2015 – Questions – 8 grades

English Competition 2015 – Questions – 9 grades

Details


Finalists of 8th grades

# Student School Net
1 OLT KONDIROLLI Faik Konica 69
2 ERNA HULAJ Xhemail Mustafa 67.75
3 LOAND BAXHUKU Mitrush Kuteli 67.5
4 ORGES DERVISHI Mazllum Këpuska 67.5
5 LEKË DEMJAHA Naim Frashëri 66.5
6 ENEIDA EMINI Nazim Gafurri 66.25
7 DION PAKASHTICA Meto Bajraktari 66.25
8 DAKOL ISLAMI Hasan Prishtina 65
9 ELSA HYSENI Faik Konica 65
10 DIELLZA IBRAHIMI Asim Vokshi 65
11 ZANA HASHANI Dardania 65
12 ARBËR LEZI Lidhja e Prizrenit 65
13 KRENAR MANXHUKA Dituria 64.25
14 VESA HAXHA Ismail Qemali 63.75
15 ART JASHARI Vëllezërit Frashëri 63.75
16 FLAMUR BAKIJA Mustafa Bakija 1 62.5
17 ARGJEND MALIQI Lidhja e Prizrenit 62.5
18 DENIK AGUSHI Selami Hallaqi 62.5
19 RINOR REÇICA Vëllezërit Frashëri 62.5
20 ART EJUPI Model 62.5
21 OLTION GASHI Liria 62.25
22 EVELINA KQIKU Vatra e Diturisë 61.75
23 NJOMZA NURAJ Ismail Qemali 61.75
24 HANA ZENELI Lulevera 61.25
25 VIOLA BUGAQKU Hasan Prishtina 61.25
26 DIJAR MUSLIU Gjon Serreçi 61.25
27 VALTIDA HYSENI Muharem Shemsedini 61.25
28 ART RUDARI Drita 61.25
29 PUHIZA JANUZI Thimi Mitko 61.25
30 GEGË DOBRUNA Mustafa Bakija 1 61.25
31 DIELLZA DUSHI Mazllum Këpuska 61.25
32 GRESA DIDA Emin Duraku 61.25
33 FATJONA RUDARI Vëllezërit Frashëri 60
34 VLERA HASANI Bafti Haxhiu 60
35 LIS PAJAZITI Rexhep Elmazi 60
36 ARDONIS SELMANI Ahmet Hoxha 60
37 RINA ALIU Vëllezërit Frashëri 60
38 VALONA BERISHA Dardania 60
39 ERZANA UKA Pavaresia 60
40 OLTA BEKA Emin Duraku 60
41 JORA KURSANI Model 60

Finalists of 9th grades

# Student School Net
1 ERIKA PALUSHI Atë Gjërgjë Fishta 71.25
2 ERËZA HOTI Bajram Curri 70.25
3 JONA RAMADANI Ismail Qemali 70
4 GENTA SEFA Jeronim De Rada 69
5 MJELLMA BERISHA Model 69
6 OLTA PURRINI Mazllum Këpuska 68
7 DRILON BELAJ Mihal Grameno 67.75
8 NORA GORANI Hasan Prishtina 67.75
9 ARDI BYTYQI Abdyl Frasheri 67.25
10 ENTA BESELICA Naim Frashëri 66.25
11 ANILA SEFEDINI Dardania 66.25
12 ELSA KRASNIQI Qamil Ilazi 66.25
13 JONIDA KUÇI Ismail Qemali 66.25
14 ARILONA KRYEZIU Faik Konica 66.25
15 BLEONA XHAFA Mihal Grameno 66.25
16 ERNA MITA Selami Hallaqi 65.75
17 MARIGONË ZEQIRI Sylejman Vokshi 65
18 DEA HOXHA Mihal Grameno 65
19 BLERTA ISMAJLI Xhemail Mustafa 65
20 ELDI MALOKU Dardania 65
21 AJRI SYLHASI Fehmi Agani 65
22 RINA TEJECI Abdyl Frasheri 64.25
23 ARBESA AHMETI SHMU – 2 64.25
24 ARVESA OSMANI Hasan Prishtina 64
25 RONA TABAKU Mustafa Bakija 1 64
26 FATIONA KRYEZIU Abdyl Frasheri 63.75
27 OLSA DESHAJ Xhemail Mustafa 63.75
28 DONIKË FONIQI Dardania 63.75
29 SHPAT JASHARI Mihal Grameno 62.75
30 DIANA NDRECAJ Motrat Qiriazi 62.75
31 NDERA KALAVESHI Mazllum Këpuska 62.5
32 EDITA KOLLONI Lekë Dukagjini 62.5
33 ERMAL BOSHNJAKU Meto Bajraktari 62.5
34 REA MEHMETI Pjetër Bogdani 62
35 MALVESA BEKTESHI Iliria 62
36 RINESA MIFTARI Shotë Galica 61.75
37 VIOLA BEJTULLAHU Musa Zajmi 61.75
38 HANA TIGANI Dardania 61.75
39 ALMA GRAJÇEVCI Mihal Grameno 61.5
40 BARDHË AGAJ Rexhep Elmazi 61.5
41 ANDI SADIKU Gjergj Fishta 61.5