Rezultatet e Garës në Lëndën e Kimisë 2016

chemistry_results

Chemistry Competition 2016 – Questions – 8 grades

Chemistry Competition 2016 – Questions – 9 grades

Finalists of 8th grades

Finalistët e kl.8-të

# FullName School Net
1 BLEDI HOXHA Abaz Ajeti 38.5
2 PENDA SMAJLJAJ Hasan Prishtina 36.25
3 EDON RAMADANI Lagja e VIII 35.75
4 ALBULENA BAFTIU Vëllezërit Frashëri 35.25
5 TRINGA REXHEPAJ Hasan Prishtina 35
6 FLORIAN SHABANI Skenderbeu 34.75
7 BLERDI KASTRATI Yll Morina 34
8 BEHARE KONJUVCA Gjon Serreçi 33.75
9 DRILON ABEDINI Besim Rexhepi 33
9 ERLINDA VISHI Kadri Zeka 33
11 LEONITA RAKA Emin Duraku 32.5
11 BEKIM LLUMNICA Shefki Kuleta 32.5
11 DRENUSHA ÇERKINI Meto Bajraktari 32.5
14 FLORI VULA Yll Morina 32.25
15 BLERT SHABANI Skenderbeu 31.75
16 ALBA MUSHICA Abaz Ajeti 31.25
16 BLENDINA SEJDIU Rexhep Elmazi 31.25
18 ARDITA BUJUPAJ Bajram Curri 31
19 YLLKA SULIQI Musa Zajmi 30.75
20 ERA SYLA Selami Hallaqi 30.5
20 HEKURAN KOKOLLI Emin Duraku 30.5
20 MENDAR THAÇI Dy Dëshmoret 30.5
23 URAN DAKU Thimi Mitko 29.5
24 ARNIS HOXHA Dëshmorët e Kombit 29.25
24 LAVDIM HASANI Bajram Sadriu 29.25
26 QENDRESA SHATRI Martin Camaj 29
26 BLEND MELENICA SHMU – 1 29
28 ARI KADRIU Abaz Ajeti 28.75
28 KRESHNIK DACI 7 Shtatori 28.75
30 ALBI MACULA Fehmi Agani 28.5
30 VANESA MAKSUTI Gjon Serreçi 28.5
32 ERON IMERI Fehmi Agani 28
33 FESTINA MJEKU Dardania 27.5
33 LEON NURA Lismir 27.5
33 ARDIT UKA Abdyl Frashëri 27.5
33 KORAB LATIFI Skenderbeu 27.5
37 EDONA SALIHU Pavaresia 27.25
37 DRINOR BERISHA Pavaresia 27.25
39 DION HAMITI Naim Frashëri 27
40 EGZON HAMITI Musa Zajmi 26.75

Finalists of 9th grades

Finalistët e kl.9-të

# FullName School Net
1 AURORA KQIKU Nazim Hikmet 43
2 ARLIND SHEFIKU Abdyl Frashëri 38.25
3 ERA KURTESHI Thimi Mitko 37.5
4 LORINË BAJRAMI Thimi Mitko 37
5 MUSLI JEMINI Edit Durham 36.25
6 ANDI SEJDIU Lagjja II 35.5
6 NORA BYTYÇI Ibrahim Fehmiu 35.5
8 VALON DINA Faik Konica 35
9 FLORIAN HAJREDINI Besim Rexhepi 34.75
10 DIONIS SALIHU Shaban Shala 34.5
11 BARDH MUSTAFA Rexhep Elmazi 32.75
12 ALBINA SAHITI Besim Rexhepi 32.5
13 ERDISON BERISHA Dardanija 31.75
14 PUHIZË JANUZI Thimi Mitko 31.5
15 DIANA REXHEPI Lagjja II 31.25
15 BLERTINA BERISHA Abedin Bujupi 31.25
17 ALMA SHKODRA Selami Hallaqi 31
18 ERMAL ISMAJLI Abedin Rexha-Sandokani 30.5
18 FLORIANA BEQIRI SHMU – 2 30.5
20 DIELL IBRAHIMI Skenderbeu 29.5
21 ARTINA SHAHIQI Selami Hallaqi 29
21 RINESA REXHAJ Ahmet Hoxha 29
21 ARTON JAKUPI Emin Duraku 29
24 ARIF BERISHA SHMU – 2 28.5
24 LIRELA AHMETI Besim Rexhepi 28.5
24 DONJETA QERKINAJ Iliria 28.5
24 DENIS BICAJ Asdreni 28.5
28 LAURETA SUKA Naim Frashëri 27.75
29 ARTIOLA MAKSUTI Abedin Rexha-Sandokani 27.5
29 SHABAN ZENELAJ Migjeni 27.5
29 ALLMEDIN SHEHU Isa Boletini 27.5
32 ARDI BLAKAJ Bajram Curri 27.25
32 ENDRITA VLLASALIU Pavaresia 27.25
32 DRIN BUJUPI Abedin Bujupi 27.25
32 SHERIF HOTI Pavaresia 27.25
36 VESA IBRAHIMI Abaz Ajeti 26.75
36 AURITË BYTYÇI 7 Marsi 26.75
38 MILOT MORINA Mitrush Kuteli 26.5
38 AIDA HASHANI Dr. Ibrahim Rugova 26.5
40 VETON KLINAKU 7 Marsi 26.25
40 ELANA MUSTAFA Lekë Dukagjini 26.25
40 ALBION QERRETI Haxhi Zeka 26.25

Details

Details