Category Archives: News

PROVIMI PRANUES për regjistrim në klasën e 6-të, 7-të, 8-të, 9-të

Apliko tani!

DATA E PROVIMIT

18 Maj 2019, e Shtunë – në orën 10:00
Ditën e provimit duhet ta keni me vete:

  • ID,
  • Laps,
  • Gomë,
  • Mprehëse.

Rezultatet do të shpallën me datën 24 Maj 2019 në web faqet e shkollave.

PROCEDURA E APLIKIMIT

Pranimi i nxënësve në kl. 6-të, 7-të, 8-të, 9-të bëhet sipas suksesit që tregojnë në provimin pranues.

Aplikimet mund të bëhen personalisht në shkollë apo përmes webfaqes sonë të internetit. (Në aplikimet online vërtetimi duhet të dorëzohet para datës së provimit ose në ditën e provimit).

QENDRAT E PROVIMIT

  • Ferizaj: Shkolla “Jeronim De Rada”
  • Gjakovë: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Gjilan: Shkolla “Selami Hallaqi”
  • Lipjan: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Pejë: Shkolla “Lidhja e Prizrenit”
  • Podujevë: Shkolla “Ibrahim Rugova”
  • Rahovec: Shkolla “Isa Boletini”
  • Shtime: Shkolla “Emin Duraku”
  • Suharekë: Shkolla “7 Marsi”
  • Prishtina: Shkolla “ISP”

Rezultatet e Provimi Pranues për klasë e 10-të

PROVIMI PRANUES për regjistrim në klasën e 10-të

Apliko tani!

DATA E PROVIMIT

20 Prill 2019, e Shtunë – në orën 10:00
Ditën e provimit duhet ta keni me vete:

  • ID,
  • Laps,
  • Gomë,
  • Mprehëse.

Rezultatet do të shpallën me datën 24 Prill 2019 në web faqet e shkollave.

BURSA PER SHKOLLIM

140 bursa për më të mirët

  • 10 nxënësve 100%
  • 30 nxënësve 75%
  • 50 nxënësve 50%
  • 50 nxënësve 25%

PYETJET E PROVIMIT

  • Matematikë : 20
  • Logjikë : 10
  • Gjuhë Shqipe : 20
  • Shkencat e natyrës : 20
  • Kulturë e përgjithshme (Histori, Gjeografi) : 10

PROCEDURA E APLIKIMIT

Pranimi i nxënësve në kl. 10-të bëhet sipas suksesit që tregojnë në provimin pranues.

Aplikimet mund të bëhen personalisht në shkollë apo përmes webfaqes sonë të internetit. (Në aplikimet online vërtetimi duhet të dorëzohet para datës së provimit ose në ditën e provimit).

QENDRAT E PROVIMIT

  • Dragash: Shkolla “Sezai Surroi”
  • Drenas: Shkolla “Halil Bajraktari”
  • Ferizaj: Shkolla “Jeronim De Rada”
  • F.Kosovë: Shkolla “Mihal Grameno”
  • Gjakovë: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Gjilan: Shkolla “Selami Hallaqi”
  • Kamenicë: Shkolla “Dëshmorët e Kombit”
  • Lipjan: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Malishevë: Shkolla “Ibrahim Mazreku”
  • Mitrovicë: Shkolla “Eqrem Cabej”
  • Pejë: Shkolla “Lidhja e Prizrenit”
  • Podujevë: Shkolla “Ibrahim Rugova”
  • Prishtina: Shkolla “ISP”
  • Prizren: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Rahovec: Shkolla “Isa Boletini”
  • Shtime: Shkolla “Emin Duraku”
  • Skënderaj: Shkolla “Shaban Jashari”
  • Suharekë: Shkolla “7 Marsi”
  • Vushtrri: Shkola “SHFMU 2”

Rezultatet e Olimpiadës së X-të në Gjuhën Angleze

Nxënësit e 20 vendeve të para të cilët kanë fituar bursë do të njoftohen përmes telefonit.

Ju falënderojmë për interesimin që keni treguar.

 

 

Rezultatet e Olimpiadës së X-të në Lëndën e Kimisë

Nxënësit e 20 vendeve të para të cilët kanë fituar bursë do të njoftohen përmes telefonit.

Ju falënderojmë për interesimin që keni treguar.